СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ОТГ НА 2018-2021 роки

Дата: 20.02.2018 16:25

Необхідність підготовки та затвердження Стратегічного плану викликана зміною соціально-економічної ситуації, як в Україні, так і в регіонах, ухваленням змін до бюджетного   законодавства, якими визначаються нові підходи до фінансування проектів та програм регіонального розвитку.

Головною метою розроблення , яка діє з 2017 року  - є формування нового бачення місцевого розвитку громади в умовах децентралізації та процесів добровільного об’єднання громад, спільно з реалізацією завдань суттєвого покращення якості життя жителів громади шляхом зміни системи управління громадою, земельними, бюджетними ресурсами, які стали доступні для ОТГ і можуть бути використані для розвитку  громади, підвищення конкурентоспроможності місцевої економіки, інвестиційної привабливості, якості життя в громаді через  ефективне використання ресурсів та реалізацію узгоджених інтересів влади, громади та бізнесу.

Робота над Стратегічним планом  розпочато у 2017 року. Основною формою роботи над  проектом  документу  стало проведення засідань Робочої групи, склад  якої затверджено на спільному засіданні членів Робочої групи. Процес  стратегічного  планування відбувається у режимі максимальної відкритості, а його зміст та результати стають доступними широкій громадськості ОТГ.

Зараз важливим є оволодіння процесом розробки і впровадження пріоритетних (стратегічних) цілей розвитку територіальної громади ,як одним із інструментів досягнення добробуту та економічної самодостатності населених пунктів селищної ради. Таке  планування в місцевому самоврядуванні є процесом визначення цілей її стратегічного розвитку та вибору засобів досягнення цих цілей узгоджених, за участі широкого кола зацікавлених сторін - представників різних населених пунктів, підприємств, установ та організацій, різних політичних поглядів .

Основними, принциповими розділами документу Стратегічного плану розвитку є обґрунтування Стратегічного бачення розвитку Більшівцівської ОТГ, місії та цінностей сталого розвитку громади, аналіз факторів впливу SWOT, визначення пріоритетів, стратегічних та оперативних цілей розвитку, узгодження Стратегічного плану з регіональними стратегіями, впровадження та  система моніторингу.