Е-пенсія, призначення в «один дотик»

Дата: 15.05.2020 17:37

Чи чули ви, що пенсію можна оформити, не виходячи зі свого дому – в «один дотик»?
З серпня минулого року Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії – в «один дотик» через Веб-портал електронних послуг Фонду.
В чому перевага такого способу? Ні черг, ані витрат власного часу на відвідування сервісного центру.
Що необхідно? Електронний цифровий підпис та наявність Інтернету.
Як скористатися?
1.    Зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua/
2.    Обрати пункт «Заява на призначення пенсії».
3.    Заповнити анкету.
4.    Завантажити документи.
5.    Підписати заяву електронним підписом.
6.    Відправити її до ПФУ.
7.    Дочекатися СМС (протягом 10 днів) – і прийти до сервісного центру за своїм пенсійним посвідченням.
Сервіс призначення пенсії в «один дотик» – один зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (“Е-ПЕНСІЯ”), що реалізується Пенсійним фондом України, і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.
Серед іншого, на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, можна також:
•    налаштувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);
•    отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);
•    застрахованим особам через особистий кабінет отримувати інформацію про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;
•    через кабінет страхувальника отримувати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.