Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Наталія Маслій: тішимося, що наші заходи збирають повний зал

Дата: 11.02.2020 10:38

Нещодавно у Більшівцівському Народному домі пройшов творчий звіт усіх колективів, котрий чисельно відвідала громада, фотозвіт з якого ми публікували на сторінці газети у соціальній мережі Facebook, та й у цьому номері є огляд від Тетяни Зарецької. Проте нам випала нагода дізнатися трохи більше про внутрішньо-організаційну діяльність Народного дому, його життя і буття поза межами сцени. Про усе це, та про багато іншого нам розповіла його директор  Наталія Маслій.

- Отож, Наталіє Михайлівно, розкажіть трохи про Народний дім  Більшівців?
- На сьогодні наш Народний дім відноситься до системи закладів відділу освіти, охорони здоров’я, культури та молоді і спорту, зовнішніх зв’язків та туризму Більшівцівської ОТГ. Згідно штатного розпису у нас працює четверо осіб. Будівля опалюється твердим паливом, загальна кількість місць у залі – 350, але наразі стоїть 180 стільців.
При Народному домі діють гуртки художньої самодіяльності малих  та великих форм. До малих відносяться, зокрема: солісти-вокалісти (Алла Цибульська, Петро Бандура, Олег Боднар), дуети (Оксана Калин-Юлія Шикман, Петро Бандура-Василь Луців), молодіжний гурт «Жива вода», та вокально-інструментальний ансамбль хлопців (керівник Степан Хомин). До великих форм відносимо танцювальний колектив «Діамант» (керівник Галина Дякун). Молодша група «Діаманту» є дипломантом Міжнародного фестивалю «Самоцвіти» (м.Львів). Народний аматорський вокальний ансамбль «Ярославна» (якому понад двадцять років) у 2019 році був учасником Всеукраїнського традиційного фестивалю лемківської культури «Дзвони Лемківщини», та «Ornamentfest» у Львові. Також ансамбль є частим  учасником  обласних та міжобласних фольклорних фестивалів. Значну частину творів «Ярославни» становить творчий доробок керівника Степана Хомина: обробки та аранжування народних та сучасних пісень.
Хочеться відзначити і роботу фольклорного гурту «Українка». Учасниці колективу завжди активні не тільки на сцені, а й у  різноплановій організаційній роботі. Ця допомога є справді вагомою.
Святкові концерти часто доповнює і по своєму емоційно насичує хоровий колектив церкви Різдва Христового (керівник Наталія Маслій – ред).
Також хочу окремо зазначити, що з часу створення ОТГ у нас функціонує фольклорний гурт працівників культури. Організувала цей колектив нинішній очільник відділу освіти, охорони здоров’я, культури та молоді і спорту, зовнішніх зв’язків та туризму Більшівцівської ОТГ Лідія Крупа. Цей гурт вже третій рік з успіхом презентує нашу громаду на обласній сцені.
Загалом усі мистецькі колективи Народного дому є бажаними учасниками різноманітних заходів і концертів, а головним їх завданням є популяризація української народної та сучасної пісні, та їх високий виконавський рівень.
Дуже відрадно, що учасниками колективів є люди різних вікових категорій – це дає можливість формувати цікаві та різнопланові програми до різних святкових заходів.

Повний варіант інтерв’ю читайте ТУТ,

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)