Про перерахунок пенсій з 01.01.2020

Дата: 27.01.2020 15:42

З 1 січня 2020 року збільшився мінімальний розмір пенсій для осіб, які досягли 65 років і мають тривалий страховий стаж. Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено зростання поточного року мінімальної заробітної плати до рівня 4723 грн. У  зв’язку із цим із 01 січня перераховано мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років і мають стаж не менше 30 років жінки і 35 років чоловіки.

Як наслідок, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений для зазначеної категорії осіб у розмірі 40% нової величини мінімальної заробітної плати, із січня збільшився до 1889,20 грн. Перерахунок здійснено автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.

Для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Пенсіонерам, які досягнуть 65 років цього року, такі перерахунки здійснюватимуть із дня досягнення відповідного віку за наявності в них необхідного трудового стажу.

У 2020 році зросли вимоги до страхового стажу для тих, що планують вийти на пенсію за віком. Так для призначення пенсії у віці 60 років необхідно мати мінімум 27 років стажу. Якщо особа матиме від 17 до 27 років стажу, то зможе оформити пенсію не раніше  як у 63 роки, а якщо стаж складає від 15 до 17 років , то не раніше як у 65 років.

ПФУ у Галицькому районі

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)