Мешканцям більшівцівської громади презентували бюджет для громадян

Дата: 12.11.2018 22:26

12 листопада у Більшівцях відбулась акція “Впливай на бюджет своєї громади”. Захід проводили експерти Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” в рамках Програми DOBRE.

В рамках акції мешканцям Більшівцівської ОТГ презентували Бюджет для громадян, розповіли про можливості впливу мешканців громади на бюджетний процес та збирали бюджетні пропозиції на 2019 рік.

Бюджет для громадян, кажуть експерти, це описаний простою мовою та з використанням інфографічних даних бюджет громади. Він має на меті простими і доступними словами пояснити важкі бюджетні терміни пересічному мешканцю. Також з його допомогою мешканці зможуть здійснювати контроль за грошима громади.

“Наразі ми розробили зразковий варіант Бюджету для громадян для громад-партнерів Програми DOBRE. Надалі громади уже самостійно будуть розробляти та поширювати Бюджети для громадян щороку серед мешканців”, – пояснює експерт Партнерства Віталій Світлик – “Це новий для України механізм публічності. Наразі ще жодне велике місто його не впровадило, а невеликі громади ним користуються”.

У Більшівцях акцію проводили на місцевому ринку і центральній площі. Участь у заході взяли близько 200 мешканців. Було зібрано 11 пропозицій до бюджету на 2019 рік. Їх експерти передадуть місцевій владі, а ті мешканці, які не встигли подати свої пропозиції – зможуть їх надіслати онлайн, перейшовши за посиланням: https://goo.gl/sq1oi9

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)