Галицький район, Івано-Франківська область

Інформаційне повідомлення

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

Інформаційне повідомлення № 26

про стан розвитку та розповсюдження основних  шкідників і хвороб

сільськогосподарських рослин

в  Галицькому районі

за І декаду жовтня  2017 року

Гідрометеорологічні умови: Протягом  звітної декади жовтня на території району спостерігали нестійку по температурі і опадах погоду.

Відмічали значне похолодання, приморозки на поверхні грунту, випадання дощів та сильні поривчасті вітри. Такі погодні умови стримували агротехнічні роботи у полі.

Мінімальна температура повітря вночі знижувалась від плюс 2 до 10?С. Максимальна температура повітря вдень підвищувалась до плюс 18?С. Середньодекадна температура повітря становить плюс 10,7°С.

В цілому  агрометеорологічні умови для вегетації сільськогосподарських культур були переважно задовільними.

Фенологія культур

Озима пшениця – посів, сходи

Озимий ячмінь – 1-3 листка

Озимий ріпак – 4-8 листків

Шкідники і хвороби озимих зернових культур

Обстеження проводились в базових господарствах ПАФ «Бовшівська» та ПП «Галицькі А.І.» на території Галицького району.

Озима пшениця – на протязі звітної декади в теплу погоду спостерігали заселення посівів злаковими попелицями, мухами та блішками. На 100 помахів сачком уловлювалось 1-3 екз. кожного з виду шкідників. На даній культурі хвороб не спостерігаємо.

Озимий ячмінь – із шкідливих організмів спостерігаємо заселення з країв поля блішками та самками розселювачок злакової попелиці. Шкідливість даних шкідників незначна через несприятливі для них погодніх умов.

Озимий ріпак – в сонячні дні спостерігали заселення площ (з країв поля) ріпаковими блішками, а також спостерігаємо початок заселення мишоподібними гризунами.

Багаторічні трави та плодові насадження – чисельність мишоподібних гризунів на 1 га. коливається від 2 до 4 кол/га., в одній колонії нараховується 3-5 жилих нір. Через несприятливі погодні умови чисельність мишоподібних гризунів незначна.

Враховуючи дане інформаційне повідомлення просимо провести обстеження своїх приміщень та насаджень і у випадку виявлення шкодочинних організмів вжити заходів по недопущенню втрат урожаю.

Головний спеціаліст                               Галина Чапранська